top of page

Dlaczego Przedszkole Leśne? / Porozumienie BEZ PRZEMOCY / NVC 

       

   

Przedszkole wolne miejsca tanie dobre Wieliczka Kraków Prokocim Bieżanów Rżąka ul.Wielicka Śledziejowice Kokotów Kosocicka  wolne miejsca w przedszkolach Kraków Bieżanów Prokocim Wieliczka Przedszkole prywatne publiczne polecane klub malucha żłobek jakie przedszkole w wieliczce krakowie bieżanowie prokocimu najlepsze przedszkole w wieliczce krakowie przedszkole blisko wieliczki prokocimia bieżanowa przedszkole  najtańsze w krakowie wieliczce biżanowie prokocimiu niepubliczne blisko wieliczki blisko krakowa blisko prokocimia blisko bieżanowa

        Dzieci w leśnym przedszkolu wychowywane są w zgodzie z naturą i jej cyklicznością. Zdobywają nowe umiejętności i wiedzę w oparciu o poszanowanie otaczającego środowiska naturalnego, kulturowego i historycznego. Przedszkole leśne charakteryzuje się całkowitym zanurzeniem w naturze, co oznacza głęboki i osobisty kontakt z naturą, w którym dzieci doznają wyjątkowej stymulacji i doświadczają naturalnej nauki, nieodłącznie wpisanej w ich rozwój. Las jest miejscem, gdzie znajdziemy schronienie przed upałami, przed wiatrem, a nawet przed deszczem. Jest doskonałym miejscem do organizowania ciekawych zabaw rozwijających zmysły. 

   W przedszkolu leśnym realizujemy Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego, pracujemy alternatywnie, a nasze funkcjonowanie opiera się na Rodzicielstwie Bliskości i Porozumieniu Bez Przemocy / NVC Nonviolent communication. Dbamy o to, aby każde dziecko czuło się komfortowo, aby jego czas w przedszkolu był nieskrępowaną frajdą, dającą radość i wolność. 

        Przedszkolak leśny to przede wszystkim dziecko, które jest ubrane właściwie do panujących warunków atmosferycznych, jest wesołe, rytm toczy się według jego potrzeb. Biega, skacze, dłubie patykami w ziemi, buduje szałas i robi błotne kotlety :) A lokal przedszkola służy do ogrzania, odpoczynku czy też oddawania się pracy twórczej:)
        W naszym przedszkolu ważny jest rytm, wyznaczany przez pory roku i miesiące, a w tygodniu dzielimy tematycznie każdy dzień, z którym powiązane są realizowane treści dydaktyczne.

     Zajęcia w naszym przedszkolu:
• j. angielski,
• zajęcia realizujące podstawę programową wychowania przedszkolnego
• zajęcia sensoryczne,
• zajęcia umuzykalniające
• zajęcia teatralne
• zajęcia kulinarne

 

     Wszystkie dzieci objęte są opieką logopedy i psychologa.

      Przedszkole znajduję się w pobliżu Prokocimia, Bieżanowa, Rżąki i Wieliczki z łatwym i szybkim dojazdem do centrum a jednocześnie na uboczu z dostępem do lasu

bottom of page